מדריך לאריזת הבית

מתכוננים למעבר דירה? מתרגשים ולא יודעים ממה להתחיל? חברת הובלות הכינה מדריך קצר לאריזה נכונה של הבית.
ניהול נכון הוא אבן היסוד של כל תהליך מצליח. כאשר מדובר במעבר דירה, התהליך כרוך בלא מעט מתחים רגשיים ותקלות טכניות לא צפויות. הובלות 555 חברת הובלות בעלת ניסיון רב שנים בתחום ההובלות, מעברי דירה ואחסון רהיטים ותודות למיומנות הרבה שנרכשה במשך השנים. אנו גאים להציג בפניכם את מדריך לאריזה נכונה של הבית בעבור כל אחד מהמקרים.

קודם כל צריך להירגע

רוב בני האדם בתרבות המערבית התרגלו לחיות בתנאי לחץ גבוה כל כך שאנחנו שוכחים לעשות את הפעולה הבסיסית ביותר: לנשום ולהירגע. אז לפני שאתם מתחילים לעשות כל פעולה שהיא, החשוב ביותר הוא לעצור, להתיישב ולנשום. נשמו נשימות ארוכות ורגועות כי במהלך העברת החפצים לא בטוח שיהיה לכם זמן לעצור ולחשוב. אם אתם שואלים את עצמכם איך עוברים את יום ההובלה בהצלחה; אל תתרגשו ותזכרו שאסור להיכנס לפאינקה ולהלחיץ או להילחץ. לכך קיימים מספר הסברים, הראשון זה אם אתם מתחילים להלחיץ את הסבלים הם לא עשו עבודה יותר מהר ובטח שלא יותר טוב, הם אנשים בדיוק כמוכם אבל החפצים שלכם בידים שלהם. שנית אם פתאום משהו לא נראה לכם שעושים נכון תאירו ותעירו אבל בעדינות כי כמו שאתם מקצועיים בעבודה שלכם הם מקצועים ויודעים הרבה יותר טוב את מקצועה הסבלות ממכם. שלישית, תתארגנו במים וחטיפים כדי לא לעבוד על בטן ריקה או לקבל פתאום התקפת רעב ולא לדעת איך גם לפקח וגם לא להתעצבן מהרעב. אל תדאגו בשום שלב במיוחד אם אתם כבר באמצע הדרך כי בטח שלא תבקשו לעזוב הכול ולהחליף חברה עם התחלתם הובלה גם תסיימו אותה אם אותה החברה.

סדר הפעולות באריזה

דבר ידוע הוא כי תכנון נכון הוא הבסיס להצלחתה של כל פעולה. על מנת לארוז בחכמה את הבית חשוב לערוך רשימה הכוללת סדר אריזה מתוכנן בו תחולק העבודה לפי ימים או שעות, חדרים או סוג חפצים. לדוגמה: ניתן להחליט שבכל יום ייארז חדר מסוים. או לחלופין, שבכל יום המוקדש לאריזה תתמקדו באלמנט מסוים, למשל: מוצרי חשמל, רהיטים גדולים, מוצרי זכוכית וכיו"ב.קיימת גם גישה אחרת, שבה אתם מקדישים בכל יום כמות לא גדולה מזמנכם הפנוי, בסביבות שעה, שבמשך הזמן הזה אתם אורזים פריטים שלא לשימוש יום יומי. כך אתם מתקדמים עם ארגז או שתיים ארוזים בכל יום לקראת המעבר דירה שקרב ובא ואז רק בימים האחרונים שלפני המעבר מתחילים לארוז את שאר חפצי הדירה שלכם. בכל מקרה אנחנו לא ממליצים לארוז בכוחות עצמכם מוצרי חשמל גדולים כמו מקרר, מדיח כביסה, מכונת כביסה כי זה יעשה בחינם ביום ההובלה על ידי חברת הובלה וכנ"ל לגבי טלויזיות, אקווריום, מראות ווטרינות גדולות. זכרו שכל חברת הובלות נורמטיבית תגיע עם ניילון נצמד ופצפץ לעטוף פריטים גדולים אלו, מטרתכם הינה הכנה של כל אותם חפצים קטנים ובינוניים ובטח שלא מיגון פנסתרים!

קרטונים איכותיים וחומרי גלם חדשים

מעבר דירה אינו תהליך פשוט מאחר והוא מצריך צורות חשיבה מסוגים שונים: הן עבודה פיזית והן עבודה ארגונית, הן סדר פעולות והן יכולת תמרון ועבודה תחת לחץ. לצורך כתיבת מדריך לאריזה נכונה של הבית ריכזנו לא מעט מהלקחים החשובים ביותר שאנחנו בהובלות 555 למדנו במהלך של יותר מ 15 שנות הניסיון בתחום. קרטונים ישנים מועדים לפורענות! ברוב המקרים מדובר בקרטונים שנקרעים, מדיפים ריחות רעים ובאופן כללי מעכבים את מעבר הדירה. לכן תמיד מומלץ לרכוש קרטונים למעבר דירה חדשים או לפחות קרטונים שאתם בטוחים שלא יעבירו לכלוך לחפצים הנארזים בתוכם ולא יקראו במהלך המעבר. כמובן אם התקציב שלכם לא מאפשר רכישת קרטונים חדשים אין ברירה ולהשתמש בישנים, אם זאת תבדקו אותם היטב, ואם מדובר בכלי מטבח אין מה להתלבט וחד וחלק חובה לרכוש מוצרי אריזה אך ורק חדשים – במיוחד שמדובר בחלק יחסית לא גדול מכלל הציוד שנארז!

נייר אריזה איכותי הוא לא מילה גסה

כדי לעבור דירה מבלי ללכלך את הציוד והחפצים, חשוב להצטייד בנייר אריזה איכותי. אחת ההמלצות העיקריות של מדריך לאריזה נכונה של הבית, אריזה בניירות נקיים ולא עיתון או כל סוג של נייר שממנו יכולים לעבור חומרי צבע על הדברים הנארזים ובכלל חומרים רעילים. עברתם דירה והכלים שארזתם מלוכלכים? בדקו שניירות האריזה שלכם לא מלוכלכים מדי! תמיד תזכרושחבר הובלות היא זאת שאורזת את הרהיטים הגדולים. צריך לארוז רק את הדברים הקטנים כמו מוצרי חשמל קטנים, זכוכית ומראות קטנות, בגדים, מצעים ועוד. בטיחותית – לקוחותינו מובטחים כי רהיטים עדינים ורהיטים מעור, רהיטי קרמיקה ורהיטי יוקרה – נארזים כראוי כך שאתם הלקוחות – מכוסים במאת האחוזים מבחינה ביטוחית ובטיחותית!

אחרי שקראתם מדריך לאריזת הבית המתומצת הזה. אם החלטתם שאתם לא רוצים לארוז בכל זאת בעצמכם, אנחנו נשמח לארוז ולעטוף את הדברים היקרים לכם בשבילכם:פקס: 077-5264039