מטלות למעבר דירה

עוברים דירה? מתרגשים לקראת המעבר ולא מצליחים להתארגן כראוי? מחפשים את הזמן מתחת לשטיח אבל השטיח כבר ארוז ממזמן? אין ספק שאתם ניצבים מול בעיה שרבים מתקשים להתמודד אתה: ניהול תהליך מעבר דירה. על מנת לעבור לדירה החדשה בראש שקט ובלי טרדות מיוחדות, כדי שתוכלו להשתלב בדירה החדשה בנקל ולחזור לשגרה היומיומית וכדי להתמקד בחיים ולא במעבר עצמו, הכנו עבורכם רשימת מטלות למעבר דירה באופן מסודר שתקל על המעבר:

תכנון חכם ליום המעבר

דבר ידוע הוא כי תכנון מעלה את סיכויי ההצלחה בעשרות אחוזים ומקרב את העשייה לכיוון השגת המטרה באופן כמעט מושלם. כל תכנית המבוססת על חשיבה מוקדמת, הגדלת ראש, הנחת העובדות על השולחן וחלוקה לסדרי עדיפויות רציונליים הנה תכנית הפועלת לטובתכם. כדי להקל על תהליך האריזה ניתן לחלק את הבית לחלקים ולהשאיר חדר אחד או יותר שישמש אתכם עד ליום המעבר. בחדר זה יאוחסנו החפצים בהם נעשה שימוש יומיומי.

שיחה משפחתית לקראת המעבר דירה

אם יש לכם ילדים וגם אם לא, שיחה משפחתית תשפר לאין ערוך את התקשורת וההבנה לגבי המעבר. תיאום ציפיות הנו שלב הכרחי לקראת מעבר דירה, שיסייע לכל בני הבית להבין לקראת מה הם הולכים, מה הוא החלק הייחודי שלהם במעבר, ממה האחים/ הילדים חוששים, כיצד ניתן לסייע ובעיקר – להשאיר את התקשורת נקייה ממטענים לא מתוקשרים.

היכרות עם האזור החדש

חשוב לנסוע ליום היכרות עם הדירה החדשה ועם האזור. בחינה של המרקם האנושי, היכרות עם הרחובות והבית עצמו מסייעים ליצירת תחושת השייכות המתבקשת כל כך בכל בית. במהלך הכנת רשימת מטלות למעבר דירה חשוב לשלב אלמנטים המגבירים את תחושת השייכות בדירה החדשה כגון העברת חפצים מוכרים, הרשמה לחוג באזור החדש ועוד.

הכנת אריזה מראש

אם אתם לא מתכוונים להיעזר בחברת ההובלות 555 חשוב שתכללו בתוך רשימת מטלות למעבר דירה שערכתם את שלב ההכנות לאריזות. אריזת חפצי הדירה אורכת כמה ימים תמימים לפחות, לאנשים העובדים שבינינו. הכנת חפצים מראש כוללת את הקרטונים – אותם רצוי לרכוש מהחנות ולא להשתמש במשומשים, את הסלוטייפ וקופסאות אריזה ועוד. אצלנו בחברת הובלות 555 תקבלו את כל הציוד ישר מהמפעל.פקס: 077-5264039

לנוחיות שלכם ריכזנו גם… וקצת יותר

מספר טיפים למעבר דירה

תכננו את יום המעבר שלכם – אמנם כולנו מעדיפים לסגור את כול הדברים לקראת סוף החודש ולבצע את מהלך המעבר לדירה החדשה וכך להתחיל חודש חדש בדירה חדשה, שלרוב גם מתחילים חוזי דירה וגם חלק מהמשכירים מאפשרים להיכנס לדירה כמה ימים לפני. עם זאת אל תרוצו על התיאום המושלם הזה כי בכל סוף חודש יש אין ספור אנשים כמוכם שרוצים גם לקפוץ על ההזדמנות ולעבור לדירה החדשה דבר שיוצר ביקוש רב להובלות ולא רק שמעלה מחירי הובלה, יותר גרוע קושי במציאת מקום פנויי למזמינים הובלה בדקה התשעים וגם יכול להביא למצב שחברת הובלה לא מקצועית פשוט לא תופיע ביום ההובלה ואתם תקלעו למצב לא נעים. חשוב גם להדגיש שסוף החודש יגרום לכם להיות לחוצים יותר פסיכולוגית, לכן אם אתם יכולים תזזיזו את ההובלה שלכם לקראת אמצע החודש כמה שיותר ותאמינו שלא רק תחסכו בכסף.

נצלו את המעבר לרענון ונקיון – לא זה לא עוד סיבה לנקות את החפצים שלכם, זה בעצם להיפתר, לתרום ולחלק או שפשוט לזרוק את כול אותם החפצים והדברים שלא השתמשתם בהם כבר כמה שנים, כי סביר להניח שלא תשתמשו בהם יותר גם בעתיד. אז אם יש לכם סוודר או מעיל שלא לבשתם או פתאום מגלים צעצוע של הילדים שלכם שכבר גדלו, אומנם נוסטלגיה ועם זאת הגע זמנו ומקומו לכן בפח או לחברים שלהם ילדים בגיל המתאים. הספה התל-מושבית שלכם נראת קצת בלוייה או שבאמת בלויי למדי, או שהארון של הילדים שלכם נראה רופף ולא ישרוד את ההובלה הקרובה.. אל תהססו אתם עוברים לדירה חדשה, תבחנו אותה היטב יכול להיות מצב שהמזרדון צר מידי או שצריך להעלות את הספה או ארון במדרגות ואופס בדקתם ובדירה החדשה תצטרכו להזמין מנוף, עדיף להשאירם בדירה הישנה ולהתחדש בדירה החדשה, גם לא תבזבזו כסף מיותר על מנוף וגם באמת תרגישו שחידשתם דירה ולא סתם עברתם לכתובת אחרת.

יום מעבר קל או קשה – הזמנתם חברת הובלה מקצועית, אל תובילו בעצמכם, המובילים ברגע שמגיעים מתחילים לתקתק את העבודה ולרוץ עם הקרטונים והציוד שלכם, תנו להם מקום לעבוד אל תרימו או תגררו דברים הם כאן כדי לעבוד בשבילכם לרוב העזרה שלכם רק תעכב את העבודה, מה שחשוב זה כן בדירה החדשה תגידו להם איפה למקם את הפריטים ובמיוחד את הכבדים שבהם, כי ברגע שהמובילים יסיימו את העבודה ואתם יום למחרת נזכרתם שאת המיטה רציתם בחדר שינה אחר כבר לא היה מי שיזיז אותה חוץ ממכם. לכן אכן בעמסה לא צריך להתערב בעבודת הסבלים או לנסות ולעזור להם אבל בפריקה חשוב מאוד להיות נוכחים בדירה כדי לוודא שחפצים שלכם ימוקמו במקום הנכון במיוחד הכבדים והגדולים שבהם.

להגיע לדירה חדשה ביום המעבר – אובכן מגיע יום המעבר אתם אחרי קפה בוקר והכול נפלא הסבלים עובדים מצויין וממש מתקתקים את העבודה ומעלים את כל התכולה שלכם למשאית כדי לנסוע לדירתכם החדשה בעיר הסמוכה ואופס.. אין לכם רכב בבית וכמובן שהצוות הסבלים שמורכב משלוש אנשים לא יכול להסיע אותכם ביחד איתו במשאית ואז אתם מבינים שאין ברירה ואתם צריכים להזמין מונית וזאת לא הוצאה שתכננתם עליה. בשביל זה יש חברים או במקרה הפשוט יותר להשכיר מכונית ליום יעלה לכם כמו נסיע במונית אבל בניגוד למונית הרכב המושכר יעמוד לרשותכם כל יום ויאפשר לכם להיות ניידים בכל מצב שתצטרכו. מה שחשוב זה שתהיו מוכנים ליום המעבר כמה שיותר אפילו בפרטים הקטנים דבר שלא רק יעזור לכם רבות ביום המעבר אלה גם יחסוך כסף ועצבים מיותרים.