מטלות למעבר דירה

עוברים דירה? מתרגשים לקראת המעבר ולא מצליחים להתארגן כראוי? מחפשים את הזמן מתחת לשטיח אבל השטיח כבר ארוז ממזמן? אין ספק שאתם ניצבים מול בעיה שרבים מתקשים להתמודד אתה: ניהול תהליך מעבר דירה בצורה מסודרת וקלה. על מנת לעבור לדירה החדשה בראש שקט ובלי טרדות מיוחדות, כדי שתוכלו להשתלב בדירה החדשה בנקל ולחזור לשגרה היומיומית וכדי להתמקד בחיים ולא במעבר עצמו. הכנו עבורכם רשימת מטלות למעבר דירה באופן מסודר שתקל על המעבר או לפחות יעזור להבין איך לעבוד נכון :

תכנון חכם ליום המעבר

דבר ידוע הוא כי תכנון מעלה את סיכויי ההצלחה בעשרות אחוזים ומקרב את העשייה לכיוון השגת המטרה באופן כמעט מושלם. כל תכנית המבוססת על חשיבה מוקדמת, הגדלת ראש, הנחת העובדות על השולחן וחלוקה לסדרי עדיפויות רציונליים הנה תכנית הפועלת לטובתכם. כדי להקל על תהליך האריזה ניתן לחלק את הבית לחלקים ולהשאיר חדר אחד או יותר שישמש אתכם עד ליום המעבר. בחדר זה יאוחסנו החפצים בהם נעשה שימוש יומיומי. אם אתם עומדים לעבור דירה בעוד שבועיים אל תתנו למבצע בסופר לפתות אותכם ולמלות עגלת קניות כאילו מחר מלחמה. התחילו לארוז קודם דברים שלא נמצאים בשימוש יום יום, כמו תמונות ואגרטלים. כמה ימים לפני הוובלה אתם יכולים לעבור לאכול מחד-פעמי וכך לארוז בכיף את הסכו"מ, כוסות וצלחות. תארזו את כל מה שעומד מאחורי הויטרינות או ליופי כי מילא תעשו סידור אחר בדירתכם החדשה. במהלך האריזה תבדקו שאכן כל בקבוקים עם נוזלים סגורים היטב, לא הייתם רוצים לראות את הבגדים שלכם ספוגים בשמן או מסיר שומנים. אף פעם אל תעמיסו ספרים בארגז גדול, הוא גם יכול להיקרע וגם ישקול טונות. קנו מרקרים או טושים עבים מראש לסימון על גבי הארגזים והקרטונים. אם יש לכם חיות מחמד עדיף לדבר אם חברים או משפחה שיאמצו אותם למספר ימים או לפחות ביום ההובלה, ככה גם לחיות המחמד שלכם ולכם זה יחסוך עצבים.

שיחה משפחתית לקראת המעבר דירה

אם יש לכם ילדים וגם אם לא, שיחה משפחתית תשפר לאין ערוך את התקשורת וההבנה לגבי המעבר. תיאום ציפיות הנו שלב הכרחי לקראת מעבר דירה, שיסייע לכל בני הבית להבין לקראת מה הם הולכים, מה הוא החלק הייחודי שלהם במעבר, ממה אתם והילדים חוששים, כיצד ניתן לסייע ובעיקר – להשאיר את התקשורת נקייה ממטענים לא מתוקשרים.

היכרות עם האזור החדש

חשוב לנסוע ליום היכרות עם הדירה החדשה ועם האזור. בחינה של המרקם האנושי, היכרות עם הרחובות והבית עצמו מסייעים ליצירת תחושת השייכות המתבקשת כל כך בכל בית. במהלך הכנת רשימת מטלות למעבר דירה חשוב לשלב אלמנטים המגבירים את תחושת השייכות בדירה החדשה כגון העברת חפצים מוכרים, הרשמה לחוג באזור החדש, הכרת השכנים ועוד. טוב במיוחד לנצל את ההכרות אם אתם מגיעים לפני המעבר לנקות ולהכין את הדירה, תעשו הפסקה מהנקיון וצאו לעשות סיבוב בניין ומסביב, אולי קדאי אפילו להמשיך קצת יותר ולגלות את השכונה החדשה.

הכנת אריזה מראש

אם אתם לא מתכוונים להיעזר בחברת הובלות 555 מומלצת חשוב שתכללו בתוך רשימת מטלות למעבר דירה שערכתם את שלב ההכנות לאריזות. אריזת חפצי הדירה אורכת כמה ימים תמימים לפחות, לאנשים העובדים שבינינו. הכנת חפצים מראש כוללת את הקרטונים – אותם רצוי לרכוש מהחנות ולא להשתמש במשומשים, את הסלוטייפ וקופסאות אריזה ועוד. הסיבה שבגללה עדיף תמיד להשתמש בארגזי קרטון חדשים די פשוטה – שאלו את עצמכם האם הייתם רוצים שכלי המטבח שלכם היו ארוזים בקופסא שחתול רחוב ישן בא?! סביר להניח שלא, כמובן זאת דוגמה קיצונית אם זאת אתם לא יכולים לדעת מה עבר על הקרטונים שתמצאו ברחוב או ביד שתיים. בזמן האריזה תמיד שימו לב למה שאתם אורזים כי הרבה פעמים תמצאו דברים שאפשר לזרוק ואין טעם להחזיק חפץ שלא השתמשתם בו מספר שנים. אותו הדבר קורה עם הבגדים, אם החסנתם בדגים ישנים לרוב הם יתחילו לאסוף ריחות לא נעימים של בד ישן, אולי זאת באמת הזדמנות לרענן קצת משהו שכבר מזמן חלף מהאופנה. אם אתם מזמינים הובלה אצלנו אנחנו גם נארגן לכם חומרי גלם במחיר ייצור וגם תקבלו את כל הציוד האריזה הישר מהמפעל.פקס: 077-5264039

מספר טיפים למעבר דירה בטוח

תכננו את יום המעבר שלכם – אמנם כולנו מעדיפים לסגור את כול הדברים לקראת סוף החודש ולבצע את מהלך המעבר לדירה החדשה וכך להתחיל חודש חדש בדירה חדשה, שלרוב גם מתחילים חוזי דירה וגם חלק מהמשכירים מאפשרים להיכנס לדירה כמה ימים לפני. עם זאת אל תרוצו על התיאום המושלם הזה כי בכל סוף חודש יש אין ספור אנשים כמוכם שרוצים גם לקפוץ על ההזדמנות ולעבור לדירה החדשה דבר שיוצר ביקוש רב להובלות ולא רק שמעלה מחירי הובלה, יותר גרוע קושי במציאת מקום פנויי למזמינים הובלה בדקה התשעים וגם יכול להביא למצב שחברת הובלה לא מקצועית פשוט לא תופיע ביום ההובלה ואתם תקלעו למצב לא נעים. חשוב גם להדגיש שסוף החודש יגרום לכם להיות לחוצים יותר פסיכולוגית, לכן אם אתם יכולים תזזיזו את ההובלה שלכם לקראת אמצע החודש כמה שיותר ותאמינו שלא רק תחסכו בכסף.

נצלו את המעבר לרענון ונקיון – לא זה לא עוד סיבה לנקות את החפצים שלכם, זה בעצם להיפתר, לתרום ולחלק או שפשוט לזרוק את כול אותם החפצים והדברים שלא השתמשתם בהם כבר כמה שנים, כי סביר להניח שלא תשתמשו בהם יותר גם בעתיד. אז אם יש לכם סוודר או מעיל שלא לבשתם או פתאום מגלים צעצוע של הילדים שלכם שכבר גדלו, אומנם נוסטלגיה ועם זאת הגע זמנו ומקומו לכן בפח או לחברים שלהם ילדים בגיל המתאים. הספה התל-מושבית שלכם נראת קצת בלוייה או שבאמת בלויי למדי, או שהארון של הילדים שלכם נראה רופף ולא ישרוד את ההובלה הקרובה.. אל תהססו אתם עוברים לדירה חדשה, תבחנו אותה היטב יכול להיות מצב שהמזרדון צר מידי או שצריך להעלות את הספה או ארון במדרגות ואופס בדקתם ובדירה החדשה תצטרכו להזמין מנוף, עדיף להשאירם בדירה הישנה ולהתחדש בדירה החדשה, גם לא תבזבזו כסף מיותר על מנוף וגם באמת תרגישו שחידשתם דירה ולא סתם עברתם לכתובת אחרת.

יום מעבר קל או קשה – הזמנתם חברת הובלה מקצועית, אל תובילו בעצמכם, המובילים ברגע שמגיעים מתחילים לתקתק את העבודה ולרוץ עם הקרטונים והציוד שלכם, תנו להם מקום לעבוד אל תרימו או תגררו דברים הם כאן כדי לעבוד בשבילכם לרוב העזרה שלכם רק תעכב את העבודה, מה שחשוב זה כן בדירה החדשה תגידו להם איפה למקם את הפריטים ובמיוחד את הכבדים שבהם, כי ברגע שהמובילים יסיימו את העבודה ואתם יום למחרת נזכרתם שאת המיטה רציתם בחדר שינה אחר כבר לא היה מי שיזיז אותה חוץ ממכם. לכן אכן בעמסה לא צריך להתערב בעבודת הסבלים או לנסות ולעזור להם אבל בפריקה חשוב מאוד להיות נוכחים בדירה כדי לוודא שחפצים שלכם ימוקמו במקום הנכון במיוחד הכבדים והגדולים שבהם.

להגיע לדירה חדשה ביום המעבר – אובכן מגיע יום המעבר אתם אחרי קפה בוקר והכול נפלא הסבלים עובדים מצויין וממש מתקתקים את העבודה ומעלים את כל התכולה שלכם למשאית כדי לנסוע לדירתכם החדשה בעיר הסמוכה ואופס.. אין לכם רכב בבית וכמובן שהצוות הסבלים שמורכב משלוש אנשים לא יכול להסיע אותכם ביחד איתו במשאית ואז אתם מבינים שאין ברירה ואתם צריכים להזמין מונית וזאת לא הוצאה שתכננתם עליה. בשביל זה יש חברים או במקרה הפשוט יותר להשכיר מכונית ליום יעלה לכם כמו נסיע במונית אבל בניגוד למונית הרכב המושכר יעמוד לרשותכם כל יום ויאפשר לכם להיות ניידים בכל מצב שתצטרכו. מה שחשוב זה שתהיו מוכנים ליום המעבר כמה שיותר אפילו בפרטים הקטנים דבר שלא רק יעזור לכם רבות ביום המעבר אלה גם יחסוך כסף ועצבים מיותרים.פקס: 077-5264039

דבר חשוב לדעת על המעבר עצמו