פירוק והרכבת רהיטים

האם מובילים מבצעים פירוק והרכבה של הרהיטים? המעבר דירה באופן כללי הוא תמיד דבר לא קל ואם זאת קיימים עוד הרבה דברים שמערימים קשיים על ההובלה כי אותם הרבה יותר קשה להעביר או להזיז או כי הם או שכבדים מאוד או שעדינים ושבירים או שמגושמים או בעלי ערך רב. ברגע שנעשה רשימה נגלה שתמיד בראש הרשימה ימצאו הארונות, חלקם היו מסורבלים יותר מידי למעבר במסדרונות או מדרגות צרות, חלק מהם היו גם רגישים במיוחד כמו דלתות זכוכית או ריהוט מעוצב מעץ מלא עם חלקים שבירים במיוחד שיכולים להיפגע די בקלות בזמן ההובלה.
לכן לפני המעבר תתחילו לחשוב מה לעשות עם כל אותם הרהיטים הגדולים כמו ארונות שנמצאים בחדרים, אחד הדברים היותר חשובים היו איך להוציא הכול מחוץ לבית בלי להיפצע ולפגועה בדירה בדרך אחוצה עם הארון. איך תובילו אותם ממקום אחד לשני, איך הם יכנסו לתוך הרכב ואיך לקבע אותם שלא יעופו במהלך הנסיעה. איך תעלו אותם לדירה החדשה וכמובן שהכול יעבור בלי שריטה אחת או פגיעה פיזית. הצורה היחידה שתצליחו לעשות זאת זה על ידי פירוק לפני המעבר והרכבת הרהיט במקום החדש.
כמובן שרוב הסיכויים שאפילו לא תגיעו לחלק הראשון של המשימה הקשה הזאת אלה תזמינו חברת הובלות שתבצע לכם את כל הפירוקים וההרכבות.

"כמה עולה" פירוק והרכבה ע"י חברת הובלה?

שאלת מחיר הינה מורכבת שקשה לענות עליה ולתת מחיר מדוייק עבור עלות פירוק והרכבה, במיוחד שהמון גורמים משפיעים על רמת הסיבוכיות של העבודה ותלויים לא רק בארון. דוגמת גודל ההובלה ועוד גורמים נוספים כמו למשל הזמנת מנוף במידה וחלקי הארון המפורק לא עוברים במדרגות, משפיעים על שיעורי מחיר הפירוקים והרכבות ובדרך כלל נכנסים בתוך ההזמנה עצמה ובשרותים שהיא מציעה. לכן חברת הובלות מקצעוית אף פעם לא תציין מחיר מדוייק לפירוק והרכבה אלה אם השרות הוזמן בנפרד ולא כחלק מההובלה.
אם אינכם יכולים לשלם תוספת על פירוקים או הרכבות במהלך ההובלה מכל סיבה שהיא. אתם יכולים לנסות ולבצע את הפירוק בכוחות עצמכם ונטו לשלם עבור ההובלה עצמה. כמובן שאתם צריכים לקחת בחשבון שזה יקח הרבה מאוד זמן כי אתם לא מנוסים, הדבר גם מצריך הרבה פעמים גם ידע ונסיון כדי שלא תשברו משהו בדרך ושלא נדבר על הכלים שלא בהכרח שקיימים אצלכם בבית. שלא נזכיר את תהליך הרכבתו במקום החדש שלא מספיק שזה דורש את אותו הזמן בהרכבה ומה שיותר חשוב זה שבטח שלא היה לכם הוראות הרכבה מתחת ליד, כך שסביר שלא תרכיבו נכון בפעם הראשונה. וכמובן פרט אחרון והחשוב ביותר זה שאם מפרקים ארון קצת יותר מסובך למשל כמו ארון עם דלתות הזזה נדרשים כלים מיוחדים וגם להיות איש מקצוע שסביר להניח שאתם לא.
דבר חשוב שאתם צריכים לחשוב לפני שאתם מזמינים את השרות זה לעשות שיקול שאכן התשלום הנוסף שיגבע ממכם או שהזמן המבוזבז שלכם שווה בכלל את הרהיט עצמו. אם אתם עוברים לדירה חדשה אולי עדיף למכור את הארון ביד שתיים ולקנות חדש כך שתרעננו את ההרגשה בדירה החדשה. האם בכלל יש מקום למקם את הארון הישן שלכם והאם הוא לא יפגע בעיצוב הדירה. וכמובן הפרט החשוב מהכול זה האם הארון נראה כאחד שישרוד את המעבר כי למשל ארונות זולים לרוב לא חיים יותר ממעבר אחד כך שבכלל יכול להיות שחבל להוציא עליו כסף.
בניגוד אליכם אנשי מקצוע עם נסיון עשיר בדרכי טיפול בחלקי רהיטים יוכלו להשלים את עבודת הפירוק והרכבה לא רק במהירות אלה גם בצורה בטוחה וזהירה. בשורה תחתונה עבודות נגרות עדיף לתת לבצע לאנשי מקצוע שלא רק יעשו את העבודה במהירות בזמן הזה תוכלו לטפל בדברים חשובים אחרים של תהליך ההובלה. ןהחשוב לא פחות הוא שאתם תדעו כי הרהיטים שלכם יגיעו בשלמותם פרט שיבטיח לכם שלוות נפש.פקס: 077-5264039

איזה דברים המובילים יסכימו לפרק או להרכיב?

בגדים בארגזים מארון מפורק לפני הרכבהכאשר אתם עוברים לדירה החדשה לא בנקל להחליט מה עדיך להשאיר וממה להיפטר, במקרה של רהיטים נעשות החלטות האם לפרק או להעביר את הרהיט בשלמותו כמו למשל שידת נעליים או ויטרינה. להחלטה תמיד יש שיקולים של בעד ונגד. אם תובילו את הרהיט בלי לפרק אותו זה כמובן יחסוך לכם הרבה זמן וובמיוחד סיבוכים שיכולים לצוץ עם הרכבת הרהיט בחזרה. מצד שני אם הרהיט יעבור מפורק לא רק שזה יקל על הובלתו זה גם יקטין משמעותית את הסיכוי לפגיע בזמן המעבר גם של הרהיט וגם של הסביבה. למרות שעומדת בפניכם תמיד ההחלטה של הצורה בה יובילו את הרהיט קימיים רהיטים שלרוב תמיד יעברו אך ורק בצורה מפורקת:
מיטות – מדובר לרוב במיטות גדולות שאיתן קשה לתמרן בין החדרים, במסדורונות ובמיוחד בגרם מדרגות ולובי הבניין. אחד הסיבות שכן מפרקים מיטות זה הקלות שבה ניתן לפרק את המיטה, כי רוב המיטות מורכבות מארבע רגליים או שתיים וגב אחורי שיושבים על לוח המיטה עליו נמצא המזרון. הרבה פעמים מיטות מגיעות עם מגירות תחתיות נשלפות במקרה הטוב ועם מגירה קבוע, שלה נדרש פירוק וזה מעלה את רמת הסיבוך לאור העובדה שעבודה מתחת למיטה הרבה יותר מסובכת. אתם יכולים לפרק מיטה בכוחות עצמכם אבל אנחנו ממליצים לתת למקצוענים לעשות את העבודה במיוחד במיטות יוקרה.
יחידות מדפים – בלתי אפשרי להזיז יחידות מדפים תלויים מבלי לפרק אותן קודם מהקיר או במקרים בהם מחוברים כמה יחידות של ארונות מדפים ביחד. במקרה ואם זה יחידת מדפים המוכרת לכולנו מחנות איקאה אז לרוב היא תעבור בשלמותה כי אין טעם לפרק וגם איכות החומרים לא תאפשר להרכיבה בחזרה בצורה נאותה. אם היחידה מגיעה אם דלתות זכוכית חובה לפרק קודם כול את הדלתות ולהוביל אותם רק אחרי מיגון מתאים. אם ביחידת מדפים קיימים מדפים שלא מורכבים חובה להוציאה אותם אחוצה ולארוז בנפרד כדי שלא יזוזו ויפגעו בזמן המעבר. רוב יחידות מדפים גדולות חייבים לפרק במיוחד אם הם לא עוברים במזדרונות כך שתמיד רוב הזמן יחידות מדפים ידרשו פירוק והרכבה מחדש.
ארונות חדרי שינה – במיוחד ארונות הזזה לאחסון בגדים תמיד יעברו בצורה מפורקת. אפילו אם מדובר בארון לא גדול כמו של חדר שרות לא יעבור בלי שכל מדפים ודברים זזים יפורקו ממנו קודם. תמיד יש לעטוף בניילון נצמד דלתות זכוכית ולשים פינות מגן במיוחד עם מדובר בדלתות הזזה עם מסגרת אלומיניום. הרבה פעמים במיוחד אם אין מעלית גדולה או גרם מדרגות צר נוצר הצורך להזמין מנוף דבר שמאפשר לנצל את הזמן ולהוריד את התכולה של הדירה וכך לחסוך בזמן.
שולחנות – אם מדובר בשולחן אורחים גדול צריך לפרק את הרגליים לא רק זה יתן להוציאה את השולחן בצורה קלה אחוצה הוא גם לא יתפוס מקום במשאית. באם מדובר בשולחן נפתח חייבים להבטיח את החלק הנפתח היטב שלא יזוז בזמן הובלותו. פירוק רגלי השולחן משאיר פלטת שולחן איתה יחסית קל לתמרן גם במדרגות וגם במסדרונות צרים או מחוץ לבית אפילו בעייר הצפופה כמו תל אביב. אתם יכולים לפרק את הרגליים בכוחות עצמכם בלי בעייה אם הן לא מקובעות במנגנון מסובך שעדיף במקרה הזה לתת לאנשי מקצוע לפרקן.פקס: 077-5264039

מספר נקודות

  • אם החלטתם בכל זאת לפרק בכוחות עצמכם אף פעם אל תשכחו לרכז את כל הברגים והמסמרים בקופסא או שקית אחת נפרדת כדי אחר כך לא להתחיל לחפש. במקביל לפני שאתם מפרקים ובמהלך תצלמו כמה שיותר כדי שתזכרו לאן ואיפה הולך כל בורג בחזרה.
  • למרות שברוב המקרים לא תייה בעייה אם פירוקים והרכבות מצד המובילים היו מקרים מסויימים שבהם הם לא יסכימו לפרק לכם ויעדיפו לא לגעת במיוחד במקרים בהם מדובר על דברים רגישים כמו שולחן סנוקר או ארון ענתיק ובטח שלא ארונות שמודבקים עם דבק נגרים או ממוסמר בצורה שתגרום לשבירתו. וכל זאת בגלל הסיבה הפשוטה שלא היה ניתן להרכיב בחזרה כפי שהיה לפני הפירוק.
  • קיימים מצבים שבו אתם תבקשו להרכיב ארון שלא היה מורכב על ידי אותו המוביל יכול להיות שהם לא יסכימו להרכיבו כי אי אפשר לדעת האם כל החלקים במיוחד הברגים קיימים ולא חסר משהו.
  • תמיד תזכרו שאחרי פירוק והרכבה הריהט לא היה חדש כמו ביום שקניתם אותו ועם כל מעבר הוא יעבד מהאיכות שלו מכח עייפות החומר.