איך יין ישרוד הובלה או מעבר דירה

הובלות של יין בעזרת מקרר יין

אוספים ויסקי או שנהנים מקולקציית היין המשובח שיש לכם בבית ומאוחסן אצלכם במקרר בטמפרטורה המושלמת ביותר?! סביר להניח שביום הובלה לא תרצו שאחד מהדברים שאתם מתגאים בו יהרס בגלל טיפול לא נכון. למרות שמעבר דירה או הובלה מלחיצה אותכם בהרבה רמות אבל בטוח שלא תשאירו מאחורה את המחשבה איך משהו שאספתם ודאגתם לו במשך הרבה שנים פתאום יום אחד יהרס. לכן קיבצנו עבור כל אוהבי היין ובכלל לאנשים שמבינים "קצת" הרבה במשקאות מספר כללי זהירות והמלצות ובמקביל איך לשמור הארומה והטעם המשובח. קח שאם אתם אוספים מסיבות רגש או סנטימנטים, סביר שהפקדת רכוש יקר שלכם בידי אחרים יגרום לכם קצת צמרמורות בגב. תתפלאו או לא אבל גם בארץ החמימה שלנו במיוחד בעונת הקיץ אפשר לעשות את המהלך בצורה בטוחה.

כמה שווה האלכוהול אצלכם בבית – באמת תבדקו או לפחות תעשו הערכה כי לפעמים אפשר בנקל למצוא בקבוק של ויסקי או יין שמתחבא אי שם מאחורה והוא שווה לפחות אלפי שקלים. בתאכלס אצלנו בבית ומי שמעריך אלכהול איכותי מספיק למנות מספר בקבוקים וכבר הגענו להון עצמי די מכובד. אם מצאתם כך סימן שאתם באמת אוהבי יין אמיתיים!

יין לא אוהב את החום בארץ – אם אין ברשותכם עדיין קולקציה גדולה או שכן תזכרו תמיד שארגזים בהם מאוחסן היין בזמן מעבר אסור שיעמדו בשמש ישירה. אם אתם באים אם רכב פרטי שלכם עדיף להוציא את הארגזים האלה אחרונים מהדירה ולהכניסם ישר לרכב כי בטוח שתסעו עם המזגן. כאשר תגיעו למקום הפריקה תדאגו להוציא אותם מהרכב ולהכניסם לדירה כדי שכמה שפחות תייה סביבה חמה לארגזים עם הבקבוקים.

אחסון מתאים – סביר להניח שבזמן שרכשתם את בקבוק יין נתזים או יין מבעבע או שמפניה של קרוג או אפילו יין מדפים, הרבה פעמים קיבלתם את הבקבוק בארגז עץ מהודר. כמובן שאת הארגז זרקתם לפח זבל, אם זאת זה לא אומר שלא ניתן להשיגם ארגז אחסון כזה מחדש. ראשית כול ניתן לגשת לכל חנות משקאות ולברר האם יש להם לתת לכם. ואם לא בטוח שלפחות תמצאו קרטון עם מחיצות פנים עבור בקבוקי יין רגילים אולי לא מושלם, אבל לבטח הם יעשו את העבודה. אבל יותר מזה אנחנו רוצים לספר לכם קצת על פתרונות אחסנה נוספים שקל למצוא אותם אבל כולנו שוכחים מהם ברגע האמת. כמובן ביניהם נמצאות צידנית רגילה או רכה או ארגזי קלקר אותם ניתן לרכוש או לבקש בכל מקום בו יש מאפיית פיתות או לחמים. כמובן אסור לשכוח שכול כלי בידוד האלו הולכים במקביל עם קרחום (עדיף שהקרחום לא יגע בבקבוק עצמו ישירות כדי לא ליצור מכת קור).

אנכי או אופקי – כלל מאוד פשוט אומר שכמו שהיין מאוחסן אצלכם בבית באותה צורה הוא גם צריך לעבור.

יין מתבשל – נרענן לכם את הזכרון עם כמה עובדות על היין. בטמפרטורה של 26 מעלות היין מתחיל להתחמם ונפחו גודל. כאשר הוא נמצא בטמפרטורה של 30 מעלות אחרי כשמונה עשרה שעות הוא מעבד מהצלילות ובהירות שלו ומחליף את צבעו לחום במקביל רמת הדו תחמוצת גופרית של היין יורדת. בעצם קורה תהליך של נזק בלתי הפיך. בטמפרטורה של 39 מעלות מספיק שש שעות ואתם יכולים להגיד שלום ליין. כדי לגלות שהיין נפגע מהחום צריך לבצע בדיקה די פשוטה, עם פתיחת הבקבוק ניתן להרגיש או לראות בדביקות סביב צוואר הבקבוק או כתמים על הפקק אלו מעידים על יין נזוק.

מקרר יין זה מקרר לכל עניין – בין אם ברשותכם מקרר ייון טרמו אלקטרי או מקרר יין מדחס תמיד עדיף לבקשו לנתק אחרון בזמן המעבר כי בניגוד למקרר יין רגיל אין לו תא הקפאה. מקרר טרמו אלקטרי לא דורש זמן המתנה אחרי הובלה וניתן לחברו ישר לחשמל כדי שיתחיל לעבוד מהרגע הראשון. מקרר יין עם מדחס קטן ניתן לחבר כבר אחרי חצי שעה.

תנו לבקבוקים לנוח – כמו שמקרר רגיל עם מדחס דורש מנוחה של כשעה עד שעה וחצי לפני שמחברים אותו לחשמל אחרי הובלה. במיוחד בקבוקי היין היקרים שלכם דורשים לפחות מספר שבועות לעמוד בלי תזוזה לפני שפותחים אותם.

בכל מקרה ואם החלטתם להעביר את האוצר שלכם בכוחות עצמכם תדאגו לארוז אותם היטב ולא להתקמצן על חומרי אריזה או למצוא סיבה לרכוש מקרר יין חדש 🙂
כמובן שאחרי מעבר דירה מוצלח עם חברת הובלות מקצועית אפשר להרים כוסית של יין אדום משובח!