איך להרים דברים כבדים

איך להרים דברים כבדים בצורה נכונה

האם ידעתם שיש שיטות להרים דברים כבדים או שסתם רוצים לדעת איך להרים מכונת כביסה למרות שאליה כרגע לא נדבר. בכל מקרה אנחנו נספר שלסבלים מקצועים יש שיטות איך להרים דברים כבדים בצורה הנכונה לא רק כדי לא להיפגע בזמן העבודה אלה גם כדי לבצע לכם את המעבר בצורה זריזה ומקצועית. החלטנו לחלוק חלק מהשיטות וטיפים איתכם ולספר לכם חלק מהן ולא רק במילים, כך שאם תחליטו להעביר או להזיז כמה דברים בכוחות עצמכם תדעו מהן הפעולות ולמה לא כדאי להתעסק עם דברים כבדים במיוחד.
תתחילו מחשבה קדימה – אם אתם מאגדים בראשכם תוכנית איך יעבור המעבר שלכם אתם כבר בדרך הנכונה. אצל הסבלים בזמן הובלה לפני שמשהו נכנס בתוך המשאית מחשבים מה יעומס ראשון ומה אחרון. הסבלים לא סתם מתחילים להערים את תכולת הדירה בתוך המשאית הם חושבים על הסדר מראש אחרי שראו את כל התכולה בדירתכם.
מתיחות לפני העבודה – לא זה לא נשמע מצחיק אבל זה באמת מה שעושים. אם אתם ביקרתם פעם במכון כושר תמיד לפני שרצתם להרים משקולות או לבצע כל סוג של פעילות אינטנסיבית עשיתם מתיחות כדי ששום שריר לא יתפס באמצע האימון. גם כאן הרמת קופסת קרטון כבדה או כל דבר כבד זה פעילות גופנית לכן קודם כל תעשו אפילו קצת מתיחות.
תדעו מה אתם הולכים להרים – מוביל מקצועי בחיים לא יעשה מעצמו הרקולס וירוץ להרים כספת במשקל חצי טון ובטח שאף סבל לא ינסה להרים משהו שהוא לא יכול פיזית. אפילו אם ארגז קרטון תמים עמוס בספרים או להפך בכלי זכוכית סבל ידע לזהותו ולעבוד בהתאם. אם זה דורש כוח של יותר מאדם אחד או שתיים הסבלים אפילו לא ינסו להרים את החפץ לבד.
עמידה נכונה הינה הרמה נכונה – בהתאם לגודל המשקל שנדרשים להרימו נעמדים בתנוכה נכונה. תמיד שומרים על הגב ישר ואף פעם לא מרימים חפצים עם הגב תמיד עובדים אך ורק עם הברכיים ומפעילים את שרירי הרגל. הכללים די פשוטים עם הגב ישר והכתפיים פרוסות אחורה תמיד הסנטר שלכם צריך להיסתכל קימה וגם העיניים צריכות להיות בקו האופקי בזמן הרמת דברים. לא בהכרח הדבר שאתם צריכים להרים צריך להיות כבד, עמידה והרמת החפץ בצורה נכונה זה כלל שצריך תמיד לזכור.
לא למהר אף פעם – למרות שאתם מסתכלים על מקצוענים הם לא ממהרים אף פעם הם פשוט מחשבים נכון את הזמן ואת העבודה. לא רק שהם מרימים לאט דברים כבדים במיוחד במקרים שנדרשת עבודה בצוות כאשר מרימים ביחד הם בכוונה משתמשים בברכים ורגליים גם בשביל לא לפגוע בחפצים היקרים שלכם ובראש ובראשונה לא לשבור את הגב בדרך.
עדיף לדחוף מלסחוב – שימו לב לעגלת סבלים, המכונה "עגלת דולי" היא לא סתם לעצלנים, היא נוצרה לא רק כדי להעמיס הרבה וגם לעמוד במשקלים כבדם היא נועדה לשמור בין היתר על הבריאות. כאשר מעבירים חפץ עדיף להעבירו בדחיפה מאחורה ולא משיכה מקדימה כך אתם יכולים גם לשמור על הגב ישר וגם נדרש פחות כוח להזיז דברים כבדים ממקומם.
תשמרו על הגובה הנכון – אל תרימו חפצים שמעל הסנטר שלכם לא רק שזה מקשה על שמירת שווי המשקל זה גם מסתיר ממכם הדרך כך שלא מספיק שאתם מסתכנים להיתקל במשהו ליפול. אתם גם יכולים לפצוע את הגב משום שקשה לשמור על מרכז המסה שלכם בזמן ההליכה.
צעד צעד – שימו לב שאם חפץ כבד במיוחד מוזז על ידי הסבלים הם עושים צעדים קטנים ולא פסיעות גדולות, הדבר גורם ליציבות בזמן העברת החפץ בפרט וגם מאפשר תמרון יותר קל במיוחד במעברים ובמסדרונות.
שמירה מקרוב – תמיד תשמרו על הארגז או חפץ אותו אתם הרמתם צמוד לגוף במיוחד לאזור המותניים, לא רק שזה יתן לכם אחיזה יותר טובה בחפץ זה גם ימנע החלקתו מהידים וישמור על האצבעות שלכם. כמובן שיש בזה טריק שמסתתר מאחורי זה והוא מרכז המשקל כי ככול שמשהו יותר צמוד אליכם מרכז הכובד משתנה לטובתכם.
תקשרות היא כלי מנצח – סבלים תמיד מתקשרים כדי לבצע לכם את המעבר בזריזות ובטח שלא כדי לרכל, כן כן תקשורת בין סבלים הינה כלי חיוני במיוחד אם מזיזים חפצים כבדים כך שלא נפצעים ומזיזים חפצים בצורה בטוחה וגם חוסכים בהליכות מיותרות. גם אתם אם תחליטו להעביר ספה ממקום אחד לשני סביר שתקראו לחבר ובטח שתתקשרו בזמן שאתם מזיזים אותה.
ציוד מתאים לא חובה מקצועי – לא צריך לבזבז כסף ולהתחיל לקנות ציוד סבלים מקצועי מספיק להתלבש בהתאם ובמיוחד בנעלי ספורט נוחות שלא מחליקות. שאלו את עצמכם האם ראיתם סבל עובד בכפכפים?! אם כן.. תזהרו מחברות הובלה בכפכפים, מספיק משטח חלק וגם לא מפסיק שהחפצים שלכם יפגעו גם סביר להניח שאותו הסבל יאושפז.

זכרו תמיד שהרמת דברים כבדים יכולה להיות מאוד מסוכנת לבריאות במיוחד אם אתם מנסים לבצע הובלת דירה או בכלל כל סוג של הובלה בכוחות עצמכם. אל תנסו להרים או להעלות דברים כבדים כי במקרה הטוב תשארו תשושים ועייפים לכן תמיד תמיד עדיף לתת עבודות סבלות למקצוענים ולא להסתכן. כך גם תשמרו על הבריאות גם תדאו שהחפצים היקרים שלכם יעברו בצורה בטוחה. אנחנו לא רופאים אלה חברת הובלות מקצועית ואין להתייחס למידע כייעוץ רפואי. תמיד לפני ביצוע פעלות פיזית יש להתייעץ אם רופא מומחה.